Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Home

forum.jpg


 

jakiprezydent.jpg

Warto przeczytac

Forum
Moderatorzy: Administrator, Andrzej, sigmamedia
Autor Odpowiedzi
sigmamedia
pon wrz 05 2016, 06:06

Zarejestrowany #80
Dołączył: czw mar 13 2014, 12:46
postów: 183


Z pewnym zdziwieniem skonstatowałem fakt, ze ksiazeczka która po latach ponownie trzymam w d loni liczy sobie 35 lat / liczac od chwili jej pierwszej publikacji/.  Dzielko o nazwie Etyka Solidarności swego czasu wyznaczało kierunki dla potężnego ruchu spolecznego lat 1980-1981. Praca powstała na doraźną potrzebę naszych reformatorów szukających odpowiedzi na liczne pytania, które rodziły się w konfrontacji z zupełnie nową  sytuacją w Polsce.
Tłem do treści etyki było wielolosc kierunkow w obrębie ruchu, próba kodyfikacji moralnej, całkowite zagubienie liderów wśród szumu informacyjno ideologicznego, brak ich wiedzy o ekonomii i zarządzaniu państwem. Po prezentacji poglądów w sprawie zagadnień o których poniżej. ks. prof. J. Tischner uzyskał ugruntowaną sławę i pozycje duchowego przywódcy Ruchu. Działo się to podczas drugiego dnia obrad I Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”, we wrześniu 1981 r.

Popatrzmy na te treści z pozycji wieloletniego doświadczenia, szukając tam myśli ponadczasowej,, oddzielając ją od zwyczajnego chciejstwa, od którego i prof. Tischner nie był wolny zaś ogolny ogląd publikacji, niestety, nie ujawnia faktu, ze autor był uczniem Romana Ingardena 

W ostatnich zdaniach książeczki prof. Tischner pisze, ze owe dzieło jest próbą opisu rodzących się idei i nowego etosu. Z największym szacunkiem dla zmarłego Profesora, zadanie to chybiło celu w polu określenia etosu; co więcej , zawarte tam treści nie przekraczały magicznego progu, ukazującego że socjalizm w tamtym czasie mogl być wyprowadzony z Polski a podstawą pomyślności byłaby reforma ekonomii, na której, jak dziś widac ,nikt się wtedy nie znał.
W  on czas wyplęgał się nowy etos, wystrugiwany orzeczeniami prawnymi ze wszystkich rodzajach istniejącego prawa /administracyjne, karne, konstytucyjne aby nie wymieniac pozostałych/. Powstała całkowicie nowa gildia zawodu wora w zakonie alias wora w prawie /nieco inaczej spostrzegana, aniżeli w ojczyźnie jej powstania/. Można pokusić się na bardziej precyzyjne określenie, wora w zakonie suchego i wora w zakonie mokrego /intuicyjnie rozróżnialnego/. 

Klasycznym przykładem suchego wora w zakonie jest znany bookinista który ze swadą i lekkością, pomimo tłustej d... wypasionej na ponadnormatywnych obiadkach, oczarowuje czytelników historiami o sluzbach specjalnych na których chyba się nie zna bo i skąd sędzia Trybunału Stanu/1/ ma się znać nie prowadząc spraw przeciw tym przestępcom. Opowiedz czytelnikowi jakieś brał przez kilka lat apanaże jako sędzia i nikogo nie ukarałeś, pomimo ze okres lat 90-tych obfitowal w niezliczone przestepstwa , a potem złóż przeprosiny ze cyckales skarb panstwa nie swiadczac pracy do której Cie powołano i nawet oplacono. 
Oddaj Ty i Tobie podobni nieslusznie pobrane wynagrodzenia, pomimo tego, ze zapewne codziennnie chodziles do gmachu sądu. 
 
Tak właśnie powstawał nowy etos który pokrotce, do dziś charakteryzowany jest przez wory następująco: wprawdzie były pewne wypatrzenia, ale sprawy szły w dobrym kierunku......no i zaszly, az tak daleko, ze nie ma prostej rady jak tę stajnię posprzątać. Jakie były mechanizmy, analiza których może da szansę na wyciagniecie nauki i zahamuje dalszą deprawację.
 Historyjki o sluzbach zostawmy Follettowi ,Forsythowi Clancy i im podobnym. Spłać worze swoje dlugi historiami w których byles bohaterem !! 

Jeśli są suche wory to czym są mokre wory w zakonie ? To rzeczywiście szerokie pojęcie w sklad którego m.in. wchodzą bohaterowie takich zdarzen jak te we Wrocławiu, kiedy zbrojna grupa o roboczej nazwie Kamanda Wrocław Stare Miasto, porywa obywatela tego miasta, skuwa go w kajdany i poddaje torturom /rażąc impulsami prądu/ tym samym powodując jego śmierć/ maj br /
Wory suche już podjeły intensywna pracą, aby przekonac przerażonych i zdumionych wroclawian, ze ta zbrodnia jest calkiem uzasadniona i wcale nie jest zbrodnią tylko ochroną mieszkańców. Innym, nowym i częstym zjwiskiem jest strzelanie do jeżdżących kierowcow, pomimo wezwania do stopu w  podróży, jak w przypadku postrzelenia 16-latka /08 br woj lubuskie/ 

Furia która towarzyszy temu tekstowi jest reakcją na zdrady stanu, kradzieże majątkow narodowych i bezprzykładne niszczenie pod obce dyktando calych sektorow gospodarki narodowej i niezliczoną obcą agenturę, której normalne panstwa przeciwstawiają aparat prawny, który tu zupełnie nie zadzialal za wyjątkiem dni wyplat dla worów - regularnych i terminowych. 
Chcemy wiedzieć jak to było możliwe w polu kompetencji Trybunalu Stanu. Powiedz to nam oczyszczajac swoje sumienie lub za te pobierane pensje. 

Te niezwykle mocne i traumatyczne doświadczenia są i były dziełem niezliczonej rzeszy worów, worów tworzących zręby nowego hybrydowego państwa – Imperium Kłamstwa i Prestidigitatorstwa /2/

/1/ Trybunał Stanu konstytucyjny organ władzy sądowniczej Polsce, którego główne zadanie polega na egzekwowaniu odpowiedzialności najwyższych organów i urzędników państwowych za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojegourzędowania, jeśli czyn ten nie wyczerpuje znamion przestępstwa (inaczej: popełnienie deliktu konstytucyjnego) oraz za przestępstwa pospolite skarbowe w przypadku prezydenta RP. 

/2/ zawarte opinie nie odzwierciedlają oficjalnych poglądów żadnego ugrupowania i ruchu spolecznego, stanowiąc prywatny osąd historyczny świadka tych wydarzeń.


[ Edytowany czw lis 17 2016, 05:51 ]
Powrót do góry
sigmamedia
wto wrz 06 2016, 08:14

Zarejestrowany #80
Dołączył: czw mar 13 2014, 12:46
postów: 183

 
 Ptasia gędźba – w spr Nadzwyczajnego Kongresu Worów Polskich

 Ca 1000 worów szykuje się do odlotu, osiągneli dojrzalość wędrówki koczującej /1/ i zgłosili gotowosć do wyraju /2/ Życzymy im rekordowych przelotów /rzecz jasna -w jedną stronę/.

/1/ ptaki, które w okresie zimowym przemieszczają się do obszarów z większą ilością pokarmu, koczując w danym miejscu do czasu wyczerpania zasobów pokarmowych, a potem lecąc dalej. Wędrówki takie często odbywane są w stadach i nie mają określonego kierunku.
/2/ wyraj /staropolskie/ - odlot ptaków
Powrót do góry
sigmamedia
czw wrz 08 2016, 08:53

Zarejestrowany #80
Dołączył: czw mar 13 2014, 12:46
postów: 183

Kasta worów na wyraju

Pomimo zewnętrznych oznak wyraju, warszawskie wory nie zamierzają odlecieć z naszego kraju, z przyczyny zasadniczej, sądzą bowiem ze to ich kraj, oni zaś stanowią wyjątkową kastę ,co  wprost zostało wyartykułowane przez sędzie Naczelnego Sądu Administracyjnego Irenę Kamińską – czym przeszla do historii swiatowego sądownictwa. Owa, wyglądająca na prosta kobiecinę, dziobem kłapnęla ,jakby po latach wyszła z aresztu wydobywczego, inni byli bardziej powsciagliwi, i slusznie, bo podczas nielicznych spontanicznych wystapień, obnażają trudności z operowaniem w języku polskim.
Wyjątkiem są sentencje i wyuczone parezje prawnicze ta widoczne ubogość jest przyczyną słabego kontaktu kasty z resztą gorszego sortu.
Jest szereg metod obrazujących jakość oceny pracy sędziów polskich. W najnowszej dostępnej wersji opracowywanej co roku statystyki naruszeń Konwencji / Europejskiej Konwencji Praw Człowieka/ przez poszczególne państwa na pierwszym miejscu znalazła się Turcja z 319 naruszeniami, potem Rosja (175 przypadków), Ukraina (108), a na czwartym miejscu Polska, za którą uplasowała się Rumunia (88 orzeczeń na niekorzyść tego kraju). http://wiadomosci.onet.pl/prasa/polskie-sprawy-przed-europejskim-trybunalem-praw-czlowieka/nhz15
Sędzia zarabia sr ok 8 tys pln, co daje z grubsza 25 barowych obiadow dziennie, oto więc odpowiedź, dlaczego te dzioby nie odfrunęly, bo jakiż gatunek awifauny ma moc, aby wzniesc się po takim żarciu i gdzie znajdzie tak obfite żerowisko
Zebrani w Wawie gęgacze niewiele z tego rozumieją, ale przykład turecki spędza im sen z powiek ….i niech tak pozostanie:-) - link
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System


stat4u
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]

Motto

Modlitwa
...Przywróć nam chleb z polskiego pola,
Przywróć nam trumny z polskiej sosny.
Lecz nade wszystko - słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość - sprawiedliwość.
Niech więcej Twego brzmi imienia
W uczynkach ludzi niż w ich pieśni,
Głupcom odejmij dar marzenia,
A sny szlachetnych ucieleśnij....

Julian Tuwim

Online
Gości: 3
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 175, Najnowszy: MarekGymn

Poczta

mail.jpg


Strony Patriotyczne


Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 3
unikalnych: 1

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 6165
unikalnych: 1179

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 215750
unikalnych: 78125