czwartek 23 październik 2014
czwartek 23 październik 2014 - 12:06:02 Napisali o nas Administrator

Wystartował Ruch Oburzonych

Wersja do druku

Napisał o naszych kandydatach Portal Goleniowski link

Skromna prezentacja kandydatów oraz ambitne plany - Ruchu :
- oszczędności poprzez inwestycje – biogazownie, elektrociepłownia, sortownia odpadów
- pomoc małym przedsiębiorstwom
- pieniądz lokalny
- rozwój turystyki
- współpraca międzygminna
- pisemna deklaracja kandydatów o wypełnienie programu wyborczego

W restauracji Dom Polski przy ul. Konstytucji 3 Maja 8 w Goleniowie odbyło się spotkanie, na którym Komitet Wyborczy Wspólnota Patriotyzm Solidarność zaprezentował swoich kandydatów na radnych oraz burmistrzów Goleniowa i Stepnicy. Spotkanie odbyło się, w zasadzie, we własnym gronie członków, miało skromną ale uroczystą oprawę.
Oficjalnie zaprezentował się też kandydat Komitetu na stanowisko burmistrza Goleniowa –Ryszard Sidorowicz. Spotkanie prowadził i praktycznie je zdominował jeden z… 
liderów Ruchu Oburzonych – Andrzej Bugajski. Mówił o powstaniu Ruchu, o Pawle Kukizie , o osiągnięciach ale i o zagrożeniach.
O małej aktywności obywateli w woj. zachodniopomorskim. Mówił w żołnierskich słowach o aktualnej polityce na szczeblu centralnym .O naczelnym celu Ruchu jakim jest tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, którego wyrazem są Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Przedstawił niezaprzeczalne korzyści dla mieszkańców wnikające z takiego sposobu głosowania. Możliwość oddania głosu na konkretnego, znanego osobiście, człowieka z możliwością pełnego imiennego rozliczenia jego działalności w radzie gminy. Przedstawił też główne elementy programu wyborczego KWW Wspólnota Patriotyzm Solidarność. Po skromnej autoprezentacji poszczególnych radnych w których zabrzmiał wspólny mocny akcent : zwrócić gminę jej mieszkańcom, zaprezentował się kandydat Komitetu na stanowisko burmistrza gminy. Pan Ryszard Sidorowicz przyjął zaproszenie Komitetu Wyborczego Wspólnota Patriotyzm Solidarność, zadeklarował zgodność z programem Ruchu i ogłosił ,że będzie startował z hasłem: Rodzina, własność, sprawiedliwość. Także w okręgu nr 12 jako kandydat na radnego. Cały program kandydata na fotel burmistrza zostanie przedstawiony później.
 
Bardzo ciekawy i rozbudowany program zaprezentował kandydat na radnego z Komitetu Wyborczego Wspólnota Patriotyzm Solidarność – Adam Gulbinowicz [okręg nr 5]. Z uwagi na objętość, przedstawił go na piśmie. W załączeniu.
Bardzo gorąco zapowiada się kampania w okręgach i ciekawe, w których konkretnie, zostaną propozycje Ruchu przedstawione.

Edward Życki


Link do artykułu link

czwartek 23 październik 2014 - 11:23:20 Artykuły Administrator

Zgłosiliśmy Protest wyborczy w Gdańsku

Wersja do druku

Komitet Wyborczy Wyborców WSPÓLNOTA PATRIOTYZM SOLIDARNOŚĆ                       
Gdańsk 16.2014 r.
 
80-244 Gdańsk
ul Grunwaldzka 108
skrytka pocztowa 210

KOMISARZ WYBORCZY 
W GDAŃSKU              

ODWOŁANIE 
 
 
W SPRAWIE ODMOWY REJESTRACJI ZGŁOSZENIA LISTY KANDYDATÓW NA RADNYCH DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO ZGŁOSZONEJ PRZEZ

 Komitet Wyborczy Wyborców WSPÓLNOTA PATRIOTYZM SOLIDARNOŚĆ  w okręgu wyborczym nr 4
 
 
DZIAŁANIE WOJEWÓDZKIEJ KOMISJI WYBORCZEJ NIE BYŁO DO KOŃCA  ZGODNE Z PROCEDURĄ A CZŁONKOWIE WOJEWÓDZKIEJ KOMISJI WYBORCZEJ OD POCZĄTKU I TO ZANIM DOSTALI DOKUMENTY TRAKTOWALI NASZĄ 2 OSOBOWĄ DELEGACJĘ ZGŁASZAJĄCĄ LISTĘ KANDYDATÓW NIE  ZBYT   PRZYCHYLNIE!
 
WADY POLEGAŁY NA PRZEKREŚLENIU NA LIŚCIE Z PODPISAMI POPARCIA OBYWATELI  NR OKRĘGU  3 I NAPISANIU OBOK 4 CO ZAPARAFOWANO ORAZ WYKREŚLENIU NAZWISKA OSOBY ,  KTÓRA WYCOFAŁA SWOJĄ KANDYDATURĘ W TRAKCIE ZBIERANIA PODPISÓW. NIE BYŁO,  TO BŁĘDY OCZYWISTE.
                                                                                                    
                           UZASADNIENIE
 
Po przybyciu naszej delegacji w składzie szef Sztabu na woj.pomorskie Komitetu Wyborczego Wyborców WSPÓLNOTA PATRIOTYZM SOLIDARNOŚĆ Sławomir Ziembiński i asystentka pani Marianna Stępniak do WOJEWÓDZKIEJ KOMISJI WYBORCZEJ w Gdańsku około godz. 21-wszej poinformowano nas , że mamy czekać , gdyż komisja własne zajęcia.polegało to na wzajemnej dyskusji na tematy określonych ugrupowań politycznych ,  czyli plotki polityczne.w związku z powyższym siedząc na sali wraz z komisja porządkowaliśmy i  uzupełnialiśmy dokumenty potrzebne do zgłoszenie.Wypełnialiśmy też formularz .wpisałem  przy moim nazwisku ,  ze mnie popiera Fundacja Gospodarcza - Bezrobotnym SŁAWPOL Wolna Przedsiębiorczość Gdańsk - Bydgoszcz oraz konsultowałem tom przewodniczącym.Przewodniczący stwierdził ,  że jestem pierwszą osobą ,  która wpisuje na liście poparcie i zapytał mnie czy mam do tego prawo.Wielu członków komisji oponował i  nie chciał abym miał takie poparcie.

Wyjaśniłem Przewodniczącemu , że sprawuje Zarząd fundacji SŁAWPOL i to jest zgodne z prawem i można sprawdzić to w KRS przez internet .Przewodniczący zgodził się w ten czas ze mną ,  ale to nie przekonało innych członków Komisji nadal oponowali.
 
Po godzinie dywagacji około 22-giej Komisja znalazła dla nas formalny czas i zajęła się naszym Komitetem i sprawą .Przysiadłem więc do stolika z członkami Komisji i wyłożyłem potrzebne dokumenty.Pani siedząca po mojej lewej stronie zaczęła sprawdzać listy poparcia i ....do raz zaznaczać nie ważne podpisy.Uznała za nieważny podpis osoby ,  która napisał wszystko , ale zapomniał wpisać nr domu.Głośno w ten czas zaprotestowałem  ,  bo skoro bezdomny nie ma adresu i mogę podpisać wpisując miejscowość to czemu taki przypadek się odrzuca - przecież jest PESEL i podpis autentyczny osoby.Zirytowałem się okropnie /mam silną nerwicę nabytą w stanie wojennym - byłem prześladowany przez SB , jako opozycjonista/ i chciałem opuścić salę , ale przewodniczący mnie uspokoił i prosił abym pozostał i pokazał mnie odnośny przepis i wytyczne , gdzie Komisja ma w taki czy inny postępować.Powiedziałem , że takie kruczki prawne są wymyślone przez URZĘDNIKÓW I WŁADZE  aby na wstępie utrudnić i wyeliminować niewygodne Komitety Wyborcze.Następnie pani zobaczyła , że na liście jest poprawiny nr 3 na 4 i za parafowany , co też zakwestionowała.Wzięła wszystkie listy z podpisami , których jeszcze NIE OSTEMPLOWANO OKRĄGŁĄ PIECZĘCIĄ I NIE PONUMEROWANO i bez mojej asysty udał się do stolika Prezydium Gdzie na stojąco stał przewodniczący i kilku członków Komisji.Tam przerzucali sobie nasze Listy z Kandydatami z rączki do rączki poszczególnych członków Komisji i wymieniali swoje negatywne uwagi.Jeden z członków komisji powiedział , że Platforma Obywatelska przyniosła 5 tyś podpisów poukładanych w kopertach i policzonych a my to mamy bałagan .Opowiedziałem mu , że PO to ma pięć sekretarek za nasze podatki a my to pospolite ruszenie obywateli i sami wolontariusze i- działacze organizacji pozarządowych.
Zapytano mnie ile ja zgłosiłem podpisów, na co dopowiedziałem  i następnie przewodniczący- Sędzia  zarządził , że trzeba podjąć decyzje o nie uznaniu naszych podpisów i,  co uczyniono
 
OŚWIADCZAM , ŻE JA NIE BYŁEM OBECNY PODCZAS LICZENIA GŁOSÓW POPARCIA, GDYŻ DZIAŁO SIĘ TO 5 METRÓW DALEJ PRZ STENDZIE PREZYDIUM /NIE ZAPROSZONO MNIE TAM/ A JA NADAL SIEDZIAŁEM PRZY STOLE KOMISJI Z INNYMI CZŁONKAMI ,  KTÓRZY JAWNIE MI NIE BYLI PRZYCHYLNI LUB CHDZIŁEM PO WIELKIEJ SALI OBRAD , GDZIE URZĘDOWAŁA KOMISJA.
 
 
Procedury mówią , że najpierw karty z podpisami poparcia powinny być po numerowane i ostemplowane okrągłą pieczęcią Komisji W MOJEJ OBECNOŚCI - tak było pózniej , kiedy o 23.54 rejestrowałem listę naszych kandydatów na Radnych w Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdyni.Poproszono mnie wraz Przewodniczącym i wybranymi przez niego członkami do osobnego pomieszczenia i dokonaliśmy wspólnie przeliczenia i ostemplowano karty okrągłą pieczęcią.
CZY W WOJEWÓDZKIEJ KOMISJI WYBORCZEJ W GDAŃSKU BYŁY INNE PROCEDURY?
 
Jeden z członków Komisji powiedział mi , że możemy sobie iść  dozbierać brakujących w/g niego podpisów o 23 -cie je na ul.Długiej i radził nam nawet aby pójć do akademików ,  bo studenci chętnie podpiszę.
 
W dniu 13 10.2014. otrzymałem list polecony gdzie zwrócono mi całą dokumentację , którą dostarczyłem KOMISJI wraz z Odmową REJESTRACJI NASZEJ LISTY.
 
ŻĄDAM  W  IMIENIU Komitet Wyborczy Wyborców WSPÓLNOTA PATRIOTYZM SOLIDARNOŚĆ   W ZWIĄZKU  Z NIE PRZESTRZEGANIEM PROCEDUR przez WOJEWÓDZKĄ KOMISJĘ WYBORCZĄ w Gdańsku REJESTRACJI NASZEJ LISTY DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO w okręgu nr 4.
 
 
SZEF SZTABU 
na woj.pomorskie
Sławomir Ziembiński
środa 22 październik 2014
środa 22 październik 2014 - 00:24:17 Sprawy wewnętrzne Administrator

Prośba do naszych członków

Wersja do druku

Prosimy WAS o rejestrację na naszym portalu. Nasze szeregi porzeszają się z dnia na dzień , jest nas już prawie 700 osób, ale to nie wszystko ponieważ mamy potwierdzenie o kolejnych złożonych około 200 deklaracjach.

Jeżeli ktoś podziela nasze poglady może pobrać z naszej strony deklarację i wysłać zeskanowaną po wypełnieniu na adres email: e-mail lub pocztą w kopercie na adres:

Ruch Oburzonych
ul Chotomowska 3/5
02-345 Warszawa

Dla zapewnienia szybkiego przepływu informacji prosimy o rejestrację na naszym portalu.

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Bugajski
Sekretarz
Ruch Oburzonych
środa 22 październik 2014 - 00:07:05 Informacje Administrator

Lubelskie, gmina Ulan Majorat - kandydat Ruchu Oburzonych Łukasz Rybka

Wersja do druku

Łukasz Rybka 21 l. student II roku prawa i administracji na UKSW w Warszawie. Z zawodu doradca klienta ds odszkodowań powypadkowych w Kancelarii Prawnej OMEGA absolwent technikum ekonomicznego w Łukowie. Od 5 lat jestem członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (od dwóch lat w oddziale w Gąsiorach pełnię funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej i rzecznika prasowego).
 
W swoich działaniach jako radny gminny szczególny nacisk kładł bym na kwestię oświaty i kultury w naszej gminie. Moim priorytetem będzie utrzymanie placówek oświatowych w takiej liczbie w jakiej obecnie się znajdują oraz ich odpowiednie wyposażenie w sposób szczególny sal multimedialnych i bibliotek szkolnych.
Chciałbym aby w naszej gminie rozwinęło się życie kulturalne. Będę dążył aby pod patronatem Gminy były organizowane liczne turnieje (tenisowy, bilardowy, szachowy, sportów drużynowych) jak również liczne konkursy aby zachęcić młodych ludzi do aktywnego trybu życia i poszerzania swoich zainteresowań. Moim marzeniem jest zorganizowanie corocznych pikników rodzinnych gdzie w bezalkoholowej atmosferze rodzice wraz z dziećmi mogli by wspólnie się bawić, rywalizować i miło spędzić czas, a przy tym promować tradycyjny model rodziny
wtorek 21 październik 2014
wtorek 21 październik 2014 - 22:21:54 Informacje Administrator

Wykaz zarejestrowanych kandydatów z Ruchu Oburzonych do Rady Miasta Żary

Wersja do druku

zary.jpg Wykaz zarejestrowanych 11. kandydatów z Ruchu Oburzonych do Rady Miasta Żary występujących pod sztandarem KWW Wspólnota Patriotyzm Solidarność

Kandydaci z podziałem na okręgi

1  NASTALSKA Magdalena Agnieszka

3  KOZŁOWSKI Zbigniew Antoni

5  ROSIŃSKI Grzegorz Wiktor

6  JANOSZKA Irena Alina

7  OWCZARZ Justyna Monika

12 MOTYKA Magdalena

14 PACHOLSKI Tomasz Dariusz

15 SZYMKUN Marzena

16 MOTYKA Mariusz Adam

18 HANUSZEWICZ Stanisław Leon

19 PIETRZAK Michał Daniel
wtorek 21 październik 2014 - 19:09:56 Informacje Administrator

Kandydat na Burmistrza Żar z Ruchu Oburzonych

Wersja do druku

hanuszewicz.jpg Stanisław Leon Hanuszewicz
ur. 05.11.64 Żary

Żonaty, dwóch synów + troje dzieci w rodzinie zastępczej

Przedsiębiorca od zawsze, 6 lat na emigracji we Włoszech skutkiem czego powstal pomysł na biznes i otworzenie pizzerii, niezależny przediębiorca, bezpartyjny , członek Ruchu Oburzonych
wtorek 21 październik 2014 - 19:01:24 Informacje Administrator

Oburzeni ze Świętokrzyskiego

Wersja do druku

Oburzeni ze Świętokrzyskiego startują w wyborach we wszystkich  okręgach wyborczych do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego,  gdzie zarejestrowano i dopuszczono do wyborów naszych kandydatów z listy KWW Wspólnota Patriotyzm Solidarność.


OKRĘG nr 1

Monika Wykierska
Janusz Grys
Zbigniew Bucki
Michał Kempski
Urszula Kobus
Anna Pałasz
Mirosława Strawczyńska
Jerzy Moćko
Barbara Kalita

OKRĘG nr 2

Marcin Wożniak
Mirosław Borczyk
Beata Dąbrowska
Anna Nogaj
Grazyna Hejn
Ewa Lis
Henryk Pałasz

OKRĘG Nr3

Joanna Dziubinska
Patryk Wykierski
Magdalena Szymczyk
Agnieszka Wykierska
Mariola Gruszczynska
Tomasz Dąbrowski
Beata Pytlakowska
Sylwester Hejn
Izabela Stepinska
Stanisław Sado

OKRĘG nr 4

Anna Maria Pałasz
Zbigniew Dziubinski
Bogusława Sado
Renata Borczyk
Tomasz Gagat
Urszula Wojtas
Mariola Michalska
Maciej Kalita

Ten ogrom pracy organizacyjnej jest autorstwa Pana Marcina Woźniaka. Jego profil społeczny na stronie FB:   link

On sam zaś startuje z Okręgu nr 2.

Niebagatelny wkład w pracę Oburzonych i KWW włożyła również Joanna Dziubinska, kandydatka z okręgu nr. 3.poniedziałek 20 październik 2014
poniedziałek 20 październik 2014 - 23:39:04 Informacje Administrator

Szanowni Państwo

Wersja do druku

Ruch Oburzonych jest gotowy wspierać medialnie kampanię wyborczą naszych kandydatów,
wszystkich, którzy kandydują z listy KWW Wspólnota Patriotyzm i Solidarność.
Od początku organizacji wyborów jest aktywna nasza strona internetowa

www.oburzeni.org.pl

Strona jest dobrze wypromowana, o stopniu jej pozycjonowania w internecie świadczy popularność u odbiorców. Mamy już ponad 100.000 wejść, a wystarczy w przeglądarce Google wpisać słowo "oburzeni", pokazuje się kilka pozycji naszych adresów.
Prowadzimy również stronę Komitetu Wyborczego Wyborców WPIS, gdzie zamieszczone są wszystkie informacje, kontakty, dokumenty i druki niezbędne do organizowania wyborów:

http://www.wpis.org.pl

https://www.facebook.com/KWW.WPiS

Ponadto aktywne są nasze strony na Facebooku:

     1) Ruch oburzonych

https://www.facebook.com/groups/238971906281709/323106154534950/?ref=notif&notif_t=group_activity

     2) Stowarzyszenie Oburzeni

https://www.facebook.com/StowarzyszenieOburzeni

Strony te, poprzez społeczność internautów, są powiązane z kilkudziesięcioma innymi grupami, zainteresowanymi nowym wymiarem polityki i sprawami istotnymi dla naszej Ojczyzny.
Informacje umieszczane w tych mediach, codziennie trafiają do tysiąca odbiorców.
Są to doskonałe narzędzia do promowania naszych kandydatów.
Bezpłatnie, bez cenzury, z możliwością samodzielnego kreowania własnego wizerunku.

Wielka w tym zasługa Kol. Andrzeja Bugajskiego, który poświecił wiele cennego czasu i własnych środków finansowych dla wspólnej sprawy.
Składam tym samym wielkie podziękowania naszemu Koledze.

Treści zawarte na naszej stronie link są ciepło odbierane przez naszych czytelników, a tym samym wyborców. Zwracam uwagę na następujące wpisy:
1. Jakiej Polski chcemy - link
2. Program Ruchu Oburzonych Dla lokalnych społeczności w wyborach samorządowych
   2014 - link
3. Jesteśmy Oburzeni, mówimy dosyć! - link
4. Øburzeni pomagają zadłużonym rodzinom - link
5. Projekt Obywatelskiego Obszaru Gospodarowania - link

Każdy, kto identyfikuje się z naszym przesłaniem, może wykorzystywać ten materiał w swojej kampanii wyborczej. Proszę kopiować i rozpowszechniać.

Wszystkim, którzy są zaangażowani w kampanię wyborczą, życzę dużo wiary i wytrwałości. Życzę wsparcia i życzliwości ze strony Wyborców. Bo wielu nie miało dotąd na kogo głosować. Ale rodzi się oddolny ruch narodowy, ruch oburzonych Polaków, rodzi się nadzieja.

Zwracam się z prośbą o niezwłoczne nadsyłanie na mój adres lub na adres Kol. Bugajskiego e-mail informacji o naszych kandydatach, by można ich promować.
Proszę przekazać ten apel do samych kandydatów, mogą to robić samodzielnie i sukcesywnie.
Istnieje również możliwość kontaktowania się z Wyborcami bezpośrednio przez Skaype, rozpoczęliśmy spotkania w "Rozmowach Oburzonych". Wystarczy mieć tylko konto i dołączyć do rozmowy.

Pozdrawiam
Jan Sposób
Prezes Ruchu Oburzonych
Idź do strony  1 2 3 ...... 14 15 16