Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Home

forum.jpg


narodzatrudni.jpg
jakiprezydent.jpg

Warto przeczytac

Podstawy zdrowego państwa

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze
Obligatoryjność Referendum
Społeczna Kontrola Aparatu Sprawiedliwościponiedziałek 26 styczeń 2015
Wejdż na nasz Facebook

facebok.png
Kliknij na obrazek obok i wejdź na nasz Facebook, umieszczamy tam prawdziwe nie zakłamane informacje z Polski i ze świata.

To co przeczytasz tam nie usłyszysz w TVP, Onecie, TVN i innych systemowych mediach.

Chcesz poznac prawdę i uzyskać wiedzę czytaj prawdziwe wiadomości.

Zapraszamy

Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Administrator  ::  poniedziałek 26 styczeń 2015 - 17:41:55  ::  Czytaj/Komentuj: 0

wtorek 20 styczeń 2015
Kukiz: Trzeba kontrolować rząd. Trzeba pilnować, by wywiązywał się ze złożonych obietnic.

WPolityce.pl: W swoim wpisie na portalu Facebook wskazuje Pan na potrzebę powołania społecznego podmiotu, który będzie kontrolował realizację porozumienia między władzą i górnikami. Sądzi Pan, że rząd Kopacz może chcieć odejść od tych ustaleń?

Paweł Kukiz: Rząd nie ma żadnego pomysłu na polskie kopalnie, poza próbą ich likwidacji. Według mnie to porozumienie jest jedynie odłożeniem w czasie tego procesu. Mamy w Polsce system, który prowadzi do przerostu urzędników. Ordynacja proporcjonalna sprawia, że urzędnicy stają się żelaznym elektoratem partii władzy. To prowadzi do ogromnego obciążenia wszystkich sektorów polskiej gospodarki, również prywatnych firm potężnymi podatkami. One idą na obsługę całego aparatu urzędniczego. Przez ostatnie siedem lat na obsługę polskiej administracji wydano ok. 55 mld złotych. Rząd podaje obecnie, że Polska dopłaca do każdej tony węgla 100 złotych. To policzmy, ile ton węgla płacimy miesięcznie szefowi Kompanii Węglowej. Rząd nie ma pomysłu na sektor górniczy w Polsce.

To ma związek z ordynacją wyborczą? Dlaczego Pan o tym wspomina?

Dopóki trwa w Polsce system partiokratyczny, dopóki rozrasta się administracja, która jak rak wymyka się spod kontroli, nie ma mowy o jakichkolwiek reformach. Na pewno w żadnej sferze budżetowej.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Administrator  ::  wtorek 20 styczeń 2015 - 13:23:41  ::  Czytaj/Komentuj: 1

sobota 17 styczeń 2015
Kukiz: Śląsk przypomina Majdan. To walka o Polskę

pawe_kukiz-m.jpg Jeżeli związkowcy nie zobaczą, że ich godność została uszanowana po tym jak zobaczyli liczne nagonki i próby skłócenia górników z obywatelami, to może zdarzyć się wszystko. To może być mroczne – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info muzyk Paweł Kukiz, który wspiera górników.

Stefczyk.info: Jak pan ocenia nocne głosowanie w którym koalicja PO-PSL zdecydowała o likwidacji czterech kopalń?

Paweł Kukiz: W wyniku arogancji rządzących ustawa powstała w sposób błyskawiczny, żeby pominąć procedurę konsultacji społecznych. Rząd jest przekonany, że przyspieszając prace – działa na swoich korzyść. Otóż nie. Teraz górnicy mają do czego się odnieść, więc paradoksalnie stała się rzecz pozytywna z punktu widzenia interesu polskiego. Mamy co atakować, mamy o czym mówić i wskazywać gdzie chcemy zmian. Nie zmienia to jednak faktu, że politycy zachowali się arogancko. A historia uczy, że za arogancją idzie upadek.

Co może w najbliższych godzinach lub dniach wydarzyć się na Śląsku?

Jak zachowują się protestujący?

Panuje wśród nich ogromna powaga. Nie możemy w żadnym wypadku mówić tu o manifestacji związkowej zakończonej kiełbaskami i grillem. To jest duch, który może się wymknąć spod kontroli zarówno związkowców, jak i władz. Na Śląsku panuje obywatelska postawa, powiązana z duchem godności. Tu nie chodzi o otwarcie kopalń. Jeżeli związkowcy nie zobaczą, że ich godność została uszanowana po tym jak zobaczyli liczne nagonki i próby skłócenia górników z obywatelami, to może zdarzyć się wszystko. To może być mroczne, ale to daje nadzieję na przywrócenia państwa obywatelom.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Administrator  ::  sobota 17 styczeń 2015 - 12:19:17  ::  Czytaj/Komentuj: 0

czwartek 15 styczeń 2015
Niecodziennik Ruchu Oburzonych nr 2

Niecodziennik Ruchu Oburzonych nr 2   z dnia 13 stycznia 2015 roku
 
Protesty górnicze na Śląsku

Jesteśmy razem z górnikami w ich słusznym proteście. Nie ma zgody na dalszy demontaż resztek naszej gospodarki. Nie ma zgody na rozkręcanie przez rząd spirali bezrobocia, a w konsekwencji zubożania polskich rodzin. Nie ma zgody na oddawanie w obce ręce naszych zasobów naturalnych – ani węgla, ani  gazu łupkowego, ani ziemi, ani lasów. Powtarzamy, ten rząd nie ma legitymacji Narodu do sprawowania władzy. Wystarczy tego zła, co uczyniły partyjni przywódcy, partii rządzących przez ostatnie 25 lat. Niech odejdą, nie czekając na gniew Narodu.

Ruch Oburzonych wraz z Grupą Inicjatywną Funduszu Reform Ustrojowych pracują nad wdrożeniem do naszego prawa nowego podmiotu: spółek pracowniczo-kapitałowych. Takie rozwiązanie pozwoli pracownikom przejęcie zakładu w którym pracują. Pracownik wtedy staje się jednocześnie współwłaścicielem w swojej firmie; pracuje u siebie.

Rozpowszechnienie przez rząd i jego medialne agendy tezy, że jakoby kopalnie (podobnie jak stocznie czy szereg innych zakładów) były nierentowne, jest to przejaw chorej ekonomi, jest to skutek błędnych założeń narzuconych Polsce przez Sorosa a realizowanych przez adeptów liberalnej polityki gospodarczej,  wyniesionej z amerykańskich uczelni. Służy ona tylko wielkim koncernom, rekinom światowej gospodarki, pożerających uczciwy biznes.[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Administrator  ::  czwartek 15 styczeń 2015 - 16:37:58  ::  Czytaj/Komentuj: 0

środa 14 styczeń 2015
CZY można pobić petenta w siedzibie KRUSU . Otóż okazuje się ze tak !

W Lublinie nasza koleżanka Barbara Berecka ze Stowarzyszenia Zbuntowani Obywatele, została napadnięta przez ochroniarza KRUSU, kiedy udała się załatwiać swoje sprawy.

Czy ochroniarz ma prawo zachowywać się w urzędzie jak bandyta, a urzędnik ma prawo nie przyjąć petenta? Otóż w KRUS w LUBLINIE chyba TAK!

Andrzej Bugajski - Ruch Oburzonych


Poniżej tekst opisujący całą sytuacjęUżycie siły przez pracownika recepcji w Oddziale Regionalnym KRUS w Lublinie

A WSZYSTKO DZIAŁO SIĘ ZA WIEDZĄ PANI DYREKTOR ODDZIAŁU, Z KTÓRĄ CHCIELIŚMY ROZMAWIAĆ, KTÓRA ROBI WIELE, BY SIĘ Z NAMI NIE SPOTKAĆ, BY NIE DOPROWADZIĆ STANU SPRAW DO ZGODNEGO Z PRAWEM I STANEM FAKTYCZNYM!

Wiem, jak to mówią mi znajomi faceci, że jestem kobietą nie do ogarnięcia i nawet w bardzo trudnych, ekstremalnych warunkach próbuję rozmawiać, dojść do porozumienia.


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Administrator  ::  środa 14 styczeń 2015 - 14:59:13  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony  [1] 2 3 ... 29 30 31
Ostatnie posty na forum


stat4u
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]

Motto

Modlitwa
...Przywróć nam chleb z polskiego pola,
Przywróć nam trumny z polskiej sosny.
Lecz nade wszystko - słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość - sprawiedliwość.
Niech więcej Twego brzmi imienia
W uczynkach ludzi niż w ich pieśni,
Głupcom odejmij dar marzenia,
A sny szlachetnych ucieleśnij....

Julian Tuwim

Online
Gości: 1
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 137, Najnowszy: illfil

Poczta

mail.jpg


Strony Patriotyczne


Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 72
unikalnych: 33

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 65409
unikalnych: 34250

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 139271
unikalnych: 52298