poniedziałek 22 wrzesień 2014
poniedziałek 22 wrzesień 2014 - 13:44:03 Informacje Administrator

Jaka to demokracja ?

Wersja do druku

 O co chodzi w tej Polsce. Jak nie rozumiesz zobacz wystąpienie Pawła Kukiza naszego lidera w KWW Wspólnota Patriotyzm Solidarność

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/minela-dwudziesta/wideo/21092014/16655832

kukiz-tva.jpg
środa 17 wrzesień 2014
środa 17 wrzesień 2014 - 11:12:36 Wydarzenia Administrator

Radziecki atak na Polskę 17 września 1939

Wersja do druku

Radziecki atak na Polskę 17 września 1939 - zbrojna napaść ZSRR bez wypowiedzenia wojny na Polskę, prowadzącą wojnę z niemiecką III Rzeszą, podczas II wojny światowej.
Na mocy tajnego załącznika do niemiecko-radzieckiego paktu o nieagresji (paktu Ribbentrop-Mołotow), ZSRR zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby III Rzesza znalazła się w stanie wojny z Polską, co było eufemistycznym określeniem przewidywanego jeszcze przed wybuchem II wojny światowej najazdu Niemiec na Polskę (po roku 1945 zarówno ZSRR jak i władze PRL oficjalnie zaprzeczały istnieniu tego załącznika aż do roku 1989, choć w niektórych podręcznikach historii wydanych w PRL można jednak było " mimo cenzury " przeczytać enigmatyczne informacje na ten temat).', ' Oficjalny pretekst agresji był zawarty w przekazanej w nocy z 16 na 17 września przez zastępcę Ludowego Komisarza (ministra) Spraw Zagranicznych Potiomkina ambasadorowi Grzybowskiemu nocie dyplomatycznej: zamieszczono tam oświadczenie o rzekomym rozpadzie państwa polskiego, ucieczce rządu polskiego, konieczności ochrony mienia i życia zamieszkujących wschodnie tereny polskie Ukraińców i Białorusinów oraz uwalnianiu ludu polskiego od wojny. Warto przy tym podkreślić, że legalny rząd II Rzeczypospolitej opuścił granice przedwojennej Polski wieczorem 17 września, dopiero po powzięciu wiadomości o dokonanym rankiem tego dnia wkroczeniu Armii Czerwonej. Jeszcze w czasie wojny i po niej pojawiły się próby usprawiedliwienia agresji sowieckiej koniecznością ochrony terytorium ZSRR w przewidywaniu przyszłej napaści niemieckiej na ten kraj, jednak w świetle wyników obecnych badań historycznych próby te są pozbawione jakichkolwiek podstaw. W oficjalnej historiografii ZSRR, wydarzenia te przedstawiano jako wyzwoleńczy pochód na tereny Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi. Z kolei w oficjalnej historiografii polskiej okresu PRL wydarzeń tych nie eksponowano, ewentualnie przedstawiano je jako pokojowe "wkroczenie" wojsk radzieckich w celu ochrony ludności na wschodnich terenach. Z punktu widzenia prawa międzynarodowego, wejście Armii Radzieckiej stanowiło agresję, łamiącą przy tym postanowienia polsko-radzieckiego układu o nieagresji.
piątek 12 wrzesień 2014
piątek 12 wrzesień 2014 - 16:14:13 Informacje Administrator

Spotkanie w Szczecinie. ZAPRASZAMY

Wersja do druku

W dniu jutrzejszym to jest 13.09.2014 r. Odbędzie się spotkanie Członków Ruchu Oburzonych oraz innych ugrupowań Politycznych wchodzących w skład Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Patriotyzm Solidarność.
Zapraszamy osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi lub szukające alternatywy jako kandydaci w najbliższych wyborach. Jeżeli chcesz kandydować zapraszamy na spotkanie.

Sekretarz Ruchu Oburzonych oraz Pełnomocnik Wyborczy woj. Zachodniopomorskiego KWW Wspólnota Patriotyzm Solidarność Andrzej Bugajski.
tel. kontaktowy 501856599


Spotkanie odbędzie się o godz 11.00 Na terenie nowej pływalni Szczecińskiego Domu Sportu

Zespół Obiektów SDS
NOWA PŁYWALNIA sala konferencyjna 106/107
Wejście główne na nową pływalnię
Wąska 16
71-415 Szczecin

http://www.mosrir.szczecin.pl/sds
środa 10 wrzesień 2014
środa 10 wrzesień 2014 - 13:09:17 Komentarze Administrator

Apelujemy do wyborców

Wersja do druku

Bierzcie udział w Wyborach do samorządów, kandydujcie jako radni oraz idźcie do urn! Pokażmy władzy, że Polacy potrafią być prospołeczni. Pokażmy, że do tej pory niewielu chodziło do wyborów tylko dlatego, że głosowało się w wyborach na listy partyjne.

Należy pamiętać, że to są pierwsze wybory od czasu wprowadzenia nowego kodeksu wyborczego, gdzie wreszcie w małych gminach wchodzą prawdziwe i demokratyczne wybory w okręgach jednomandatowych, które wprowadzają bezpośrednią i osobistą odpowiedzialność osób wybranych przed wyborcami. To właśnie takiego rozwiązania (jeden okręg, jeden mandat, jedna tura) najbardziej obawiają się partie wodzowskie pozbawione możliwości układania list wyborczych i kupczenia kolejnością na nich. Właśnie te jednomandatowe okręgi wyborcze sprawią, że każdy obywatel może wybierać osobę, a nie listy partyjne, zaś wybranym będzie ten, kto cieszy się największym zaufaniem wyborców, a nie swojego partyjnego szefa.

Polacy, doceńcie to i idźcie do wyborów. Kandydujecie również sami.

Pamiętać należy jednak, że jednomandatowe okręgi wyborcze nie obowiązują w wyborach samorządowych do wyborów w powiatach i dużych miastach, co prowadzi do niekonstytucyjnej sytuacji, rożnych praw wyborczych dla obywateli w zależności od miejsca zamieszkania. Do pełnego szczęścia należy przywrócić obywatelom bierne prawo wyborcze, tak jak stanowi Konstytucja bez potrzeby zawiązywania komitetów wyborczych.

Ale nadejdzie ten czas! Polacy mają prawo wybierać sami swoich kandydatów na radnych, posłów i senatorów w jednomandatowych okręgach wyborczych, bo mają dość sobiepaństwa wodzowskich partii politycznych nie zależnie od ich koloru.


Tadeusz Browarek
Andrzej Bugajski

Ruch Oburzonych link
wtorek 09 wrzesień 2014
wtorek 09 wrzesień 2014 - 21:23:43 Informacje Administrator

Apel do wszystkich młodych ludzi w Polsce

Wersja do druku

  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA PATRIOTYZM SOLIDARNOŚĆ


Apelujemy do wszystkich młodych ludzi którzy  ukończyli 18 rok życia, aby nie okazywali bierności wobec tegorocznych wyborów samorządowych i wzięli własny los oraz los swoich małych Ojczyzn w swoje własne ręce. Nie Możecie już nie zauważać że cały kraj jest celowo pogrążony w wielkim chaosie gospodarczym i politycznym. Rządzących od 25 lat partii politycznych nie interesuje przyszłość młodego pokolenia. Niemal każdy obecny u władzy myśli wyłącznie o własnym zysku i własnej przyszłości , stara się jak najwięcej zagarnąć dla siebie z rozkradanego majątku Narodowego i budżetu Państwa, zaś politykę prorodzinną ograniczyli do swych własnych rodzin. Jeżeli wy młodzi nie przerwiecie własnej bierności i nie weźmiecie w swoje ręce własnej przyszłości to dalej jedni będą za nasze podatki jeść ośmiorniczki z jagnięciną, a inni będą wyjeżdżać za granicę za chlebem lub będą szukać pożywienia w koszach na śmiecie.
Wspólnie z Wami zbudujemy listy młodych i zgłosimy je do wyborów tam gdzie będziecie widzieli potrzebę np. do Sejmiku Wojewódzkiego, Rad Miast i Gmin, do Rady Powiatu. Każdy z Was musi uwierzyć że  jest lepszy od tych co rządzą i  może wpływać na to co się dzieje wokół niego, musi uwierzyć, że można rządzić inaczej-lepiej, że można i należy rządzić w interesie odrodzonej Całej Wspólnoty Lokalnej i Wspólnoty Narodowej oraz jej wspólnego dobra jakim jest Rzeczypospolita Polska a nie w  interesach rządzących pseudo elit. Zadania te może zrealizować wyłącznie niepartyjny Ogólnopolski Komitet Wyborczy Wyborców WSPÓLNOTA PATRIOTYZM SOLIDARNOŚĆ, do którego Was gorąco zapraszamy.
Prosimy: Apel do Was potraktujcie jako swój obowiązek – bo Polska to nasz Wspólny, Zbiorowy Obowiązek – od tego Obowiązku nikt Was nie zwolnił, owszem można od tego Obowiązku uciec, można zdezerterować ale nikt nie ucieknie od pytania zadanego przez nasze dzieci, może wnuków – A GDZIE TY BYŁEŚ JAK POLSKĘ SPRZEDAWALI.                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
Można sobie po cichu wmawiać, ze jakoś tam będzie, że jakoś wszystko się ułoży, że ktoś  za nas to zrobi – nic nie będzie, nic się samo nie ułoży, nikt za nas tego nie zrobi – to Wy macie to zrobić - TERAZ. Jak nie wy, to Kto?, Jak nie Teraz to Kiedy?                                                                                                                                                     
Apelujemy, jeżeli ukończyłeś/ukończyłaś 18 lat, zrób swój pierwszy krok do kariery polityka, bo nadszedł Czas Na Zmiany , bo nadszedł Czas Na Ciebie. Zgłoś się  natychmiast pod wskazany adres lub telefon właściwego terytorialnie Szefa Sztabu, bo kalendarz wyborczy jest krótki a potrzeba ogromna.
Chodźcie z nami!!   To ostatni dzwonek!!   Póki jeszcze nie Zginęła…………


Paweł Kukiz – Rzecznik prasowy  tel. 602288602
Tadeusz Bartold - Szef Sztabu tel. 602365987
Zbigniew Wrzesiński  –  Pełnomocnik  tel. 602705303
Sławomir Bielicki - w/ ce Szef Sztabu  tel. 786867107
Piotr Rybak -  w/ce Szef Sztabu  tel. 723374257

piątek 05 wrzesień 2014
piątek 05 wrzesień 2014 - 16:33:35 Informacje Administrator

Zawsze popierać nowe drogi wyboru reprezentacji

Wersja do druku

Stan naszego państwa jest zły, jego bezpieczeństwo jest zagrożone. Wasalizm  obecnych elit rządzących względem UE, skala ich praktyk korupcyjnych,  brak działania na rzecz wzmocnienia gospodarczego i politycznego, narastanie nawisu biurokratycznego jako metoda na utrzymanie się przy władzy, finansowa opresja i zniechęcanie  przedsiębiorców, i inne  symptomy zapaści państwa polskiego wyliczano już niejednokrotnie.
Jest tym trudniej, że sąsiednie państwo właśnie podlega agresji, a władze Rosji nie kryją, że chcą  osiągnąć w Europie zakres wpływów nie mniejszy niż w czasie dominacji ZSRR. W tej sytuacji zwolennicy opozycji względem obecnego Rządu PRL zaczynają głosić hasło – nie czas na powstawanie nowych grup politycznych , w zbliżających się wyborach głosujcie tylko na nas, każdy rozłam  na prawicy sprzyja utrzymaniu się koalicji PO-PSL przy władzy, a to będzie  koniec  Polski. Nawet trzeźwi zwykle patrioci  skłonni są  głosić, że trzeba  poprzeć mniejsze zło -  bezwarunkowo poprzeć  PIS - że tu tylko jest konieczny zasób patriotycznych i mądrych gospodarzy i polityków.
 Taka postawa to krótkowzroczność i defetyzm. Gdyby tworzenie nowej siły politycznej stanowiło ryzyko dla istnienia Państwa Polskiego mówiłbym pierwszy – ukryjmy to, nie wolno kusić losu. Ale Polska jako 38 milionowy żywioł narodowy przetrwa nawet  złe wybory władców, przeżyje to.  Natomiast bez prawidłowych drogowskazów nie będą nawet Polacy wiedzieć, że może być lepiej. Nawet w warunkach partiokracji warto głosić program uczciwy i mądry, nie bacząc na szanse wyborcze. Z czasem ludzie dojrzeją,  dojrzą nowe talenty polityczne,  pojawią  się przywódcy dużego formatu  i uzyskają poparcie.
Pułapka myślenia w kategoriach najbliższych wyborów  - ignorować nowe  partie i nowe twarze  bo i tak nie mają szansy – to utrwalanie dotychczasowego betonu, aborcja nowych talentów do służby państwu. Należy działać inaczej - głosując teraz na „nowego” człowieka godnego zaufania, budujemy jego mocną pozycję  kandydata jeśli nie teraz, to  za rok, za lat 5. Niech już teraz dostrzeże , że wyborcy zwrócili na niego uwagę, że ma szanse w przyszłych wyborach,  niech się do nich przygotowuje.

czwartek 04 wrzesień 2014
czwartek 04 wrzesień 2014 - 14:45:36 Informacje Administrator

Miło nam poinformować o rejestracji Komitetu Wyborczego

Wersja do druku

W dniu 03.09.2014r Państwowa Komisja Wyborcza w Warszawie zarejestrowała Komitet Wyborczy powołany przez Porozumienie Organizacji Patriotycznych i Solidarnościowych. Którego sygnatariuszem oraz współtwórcą jest nasze stowarzyszenie RUCH OBURZONYCH.

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA PATRIOTYZM SOLIDARNOŚĆ jest powołany przez 77 organizacji politycznych i stowarzyszeń aby pod jednym szyldem pójść do wyborów w całym kraju.


logowps-m.jpg


Zapraszamy wszystkie osoby które chcą kandydować oraz komitety lokalne aby dołączały do nas.

Aby dołączyć do nas wystarczy napisać na e-mail e-mail

Więcej informacji w najbliższym czasie łącznie z instrukcjami oraz dokumentami będzie można uzyskać na stronie komitetu pod adresem link


pkw-rejestracja.jpg
czwartek 28 sierpień 2014
czwartek 28 sierpień 2014 - 18:14:43 Informacje Administrator

Spotkanie OBURZONYCH w Goleniowie woj Zachodniopomorskie

Wersja do druku

ruchmaly.jpg

Zapraszamy mieszkańców gminy Goleniów oraz ościennych na spotkanie Ruchu Oburzonych.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszym ruchem oraz te osoby lub grupy osób, które szukają alternatywnych ugrupowań przed wyborami do samorządu.

Spotkanie odbędzie się na sali restauracyjnej Dom Polski Pani Ireny Sidorowicz w Poniedziałek , 01 września, godz. 16:oo, ul. Konstytucji  3-go Maja 8 w Goleniowie (centrum miasta)

Bardzo nam miło będzie powitać osoby chcące wystartować do wyborów samorządowych , którym bliskie są ideały OBURZONYCH.mapka dojazdu tutaj


W spotkaniu weźmie udział członek Zarządu Ruchu Oburzonych
Sekretarz Andrzej Bugajski
Więcej informacji pod numerem 501856599

Idź do strony  1 2 3 ...... 10 11 12