Translate This Page Translate this page ترجم هذه الصفحة Преведи тази страница Tradueix aquesta pàgina 翻译此页 Prevedi ovu stranicu Preložit tuto stránku Oversæt denne side Isalin ang pahinang ito Käännä tämä sivu Traduire cette page Diese Seite übersetzen Μετάφραση αυτής της σελίδας תרגם דף זה Translate this page Terjemahkan halaman ini Traduci questa pagina このページを翻訳 Translate this page Tulkot šo lapu Išversti ši puslapi Vertaal deze pagina Oversett denne siden Traduzir esta página Traduce aceasta pagina Перевести эту страницу Prevedi to stran Преведи ову страну Preložit túto stránku Traducir esta página Översätt den här sidan Перекласти цю сторінку Phiên d?ch các trang này
Menu główne
· Home

forum.jpg


 

jakiprezydent.jpg

Warto przeczytac

środa 12 luty 2014
Do wszystkich naszych członków i sympatyków!

Dlaczego OBURZENI wezmą udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego - niżej lista naszych dotychczasowych kandydatów do PE:

Udział Stowarzyszenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego uznajemy za działanie potrzebne, racjonalne i dobrze służące realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.  Jednocześnie zwracamy się do wszystkich członków i sympatyków o aktywne włączenie się do działań organizacyjnych i informacyjnych. Odpowiedzialnymi za realizację tej uchwały są wszyscy członkowie Rady. Działania organizacyjnie koordynuje Pan Marek Ciesielczyk.

w imieniu Rady Koordynacyjnej
Antoni Gut -  Przewodniczący


Uzasadnienie
 

Stowarzyszenie obywatelskie OBURZENI - mimo swego racjonalnego, uzasadnionego danymi statystycznymi, logiką i - przede wszystkim - interesem narodowym naszej Ojczyzny unio- (a nie euro-) sceptycyzmu - weźmie udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, by doprowadzić do przywrócenia pierwotnego charakteru związku państw europejskich jako opartego wyłącznie na wolnym przepływie ludzi, towarów, kapitału i usług, a nie jak obecnie - na zniewalającej biurokracji  i ograniczaniu suwerenności narodowej.  


[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Administrator  ::  środa 12 luty 2014 - 08:11:30  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 10 luty 2014
Jesteśmy „Oburzeni” i mówimy stanowcze NIE!

Wszyscy jesteśmy oburzeni, jedni mniej, inni bardziej, ale są obszary oburzenia, gdzie ludzie są zdeterminowani do podejmowania irracjonalnych działań, by dłużej nie tkwić w otaczającej beznadziejności.
Te obszary to Bieda, Bezrobocie i Bezprawie.
Takie 3 razy Be.

Siłą rzeczy oburzenie swoje kierujemy do władzy, która ma znamiona władzy okupacyjnej, prowadzącej Naród do upadku moralności, utraty ducha, pozbawienia własności a w rezultacie do zniewolenia. Obłudnicy próbują na wmówić, że winna jest Polska, żeby stad uciekać, bo gdzieś jest lepiej.
Jesteśmy „Oburzeni” i mówimy stanowcze NIE!
Winna jest władza – ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Nie zapominajmy też o innej władzy, która dzisiaj staje się władzą nadrzędną – to władza banków i mediów.
Każdy, kto dziś rozsądnie myśli o przyszłości swojej i swoich rodzin, nie powinien dziś stać obojętnie i bezczynnie. W ciągu najbliższych 2 lat rozstrzygnie się los naszego kraju. I to TY o tym zadecydujesz. Nie daj się więc zwodzić fałszywym prorokom, nie pozwól się omamić propagandzie i górnolotnym hasłom.
Jako Naród możemy zrobić wiele: rozmontować partyjny beton, który powstał w wyniku Okrągłego Stołu, Magdalenkowych ustaleń i Nocnej Zmiany. Jako Naród musimy odzyskać władzę zwierzchnią oraz wspólnie wypracować zdrowe zasady funkcjonowania gospodarki i stosunków społecznych.
Zapraszam do tworzenia grup programowych do zgłaszania propozycji zmian, rozwiązań, projektów ważnych dla Polski i społeczeństwa.
Na forum www.oburzeni.org.pl.

Dlaczego tam - bo logują się tam osoby, mające coś konkretnego do powiedzenia, a siejący zamęt są wypraszani. Efekty rozmów, dyskusji i dobre pomysły mogą być moderowane przez grupę, by stały się jasne i czytelne dla wszystkich.

Wypracowane wartości pozostają w grupie na stałe, mogą (i powinny) stać elementem wspólnego, oddolnego programu dla Polski. Chyba warto - więc zapraszam.

Aktualności - http://oburzeni.org.pl/
oburzeni.org.pl
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Andrzej  ::  poniedziałek 10 luty 2014 - 15:15:19  ::  Czytaj/Komentuj: 0

piątek 07 luty 2014
Konsultacje w sprawie projektu PROW 2014-2020

Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami    Ekologicznymi EKOLAND Oddział Zachodniopomorski 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kołobrzeska 43 78-300 Świdwin
ekoland.swidwin@wp.pl                                            
04.02.2014r      


Pomimo wniosków wynikających z analizy SWOT o wspieraniu rolnictwa ekologicznego, przyjaznego środowisku, niskoemisyjnego oraz zauważonych zagrożeń związanych z napływem importowanej żywności i słabo zorganizowanych łańcuchów żywnościowych, w działaniu "Rolnictwo ekologiczne " proponuje się wprowadzenie degresywności w takim stopniu, który może całkowicie zahamować rozwój tego sektora i spowodować jego marginalizację.

Jest to zupełnie niezrozumiałe posunięcie skutkujące ograniczeniem produkcji ekologicznej tylko  do małych gospodarstw, które nie są w stanie zabezpieczyć dostaw jednolitych partii surowców do przetwórstwa i sprostać, coraz bardziej zwiększającemu się, popytowi na produkty wysokiej jakości. Pomimo uwag, które przekazaliśmy w ramach wcześniejszych konsultacji, na podstawie uchwały nr 84 przyjętej w dniu 12 listopada 2013 r. przez Komitet Monitorujący PROW 2007-2013 przyjęto zapisy o degresywności płatności dla gospodarstw, które w sposób wyjątkowo niekorzystny i nieznany w żadnym innym kraju członkowskim UE zmieniają program rolnośrodowiskowy w sposób, który sprawia, że jego wdrażanie stanie się nieopłacalne dla rolników.
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: e107  ::  piątek 07 luty 2014 - 06:33:55  ::  Czytaj/Komentuj: 0

poniedziałek 03 luty 2014
PRZEKAŻ TEN LIST DALEJ !

Do tych, którzy pragną obalić zamknięty układ „Okrągłego stołu”!  

Wielu oburzonych trwającą od 25 lat karygodną sytuacją polityczno-ekonomiczno-kulturową w naszej ojczyźnie domaga się realizacji różnych słusznych  postulatów. Od lat mamy setki niestety niespełnionych inicjatyw politycznych. Dobra wola ich autorów, poświęcenie i czas są niewiele warte, gdyż nie biorą pod uwagę skutecznego sposobu realizacji swych projektów.  

Powstałe w grudniu 2013 roku stowarzyszenie obywatelskie pod nazwą „Oburzeni” realizując postulaty zebrań ruchu oburzonych w słynnej sali BHP Stoczni Gdańskiej, w sali NOT w Warszawie i w wielu innych miejscach w Polsce, przełamuje – naszym zdaniem – to fatalne pasmo porażek różnych ruchów patriotycznych, proponując sposób lub inaczej - „mapę drogową”, wskazującą skuteczną metodę realizacji słusznych postulatów tych ruchów.    

Proponujemy w pierwszej kolejności skupić się tylko na trzech punktach, których realizacja umożliwi Narodowi następnie osiągnięcie pozostałych istotnych celów:

1. Wprowadzenie większościowej ordynacji wyborczej, która zmusi w końcu każdego  posła do wywiązywania się z obietnic przedwyborczych i do pozostawania w łączności z wyborcami. Takim skutecznym mechanizmem może być system wyborczy JOW z możliwością odwołania posła - przez wyborców - w trakcie kadencji.

2. Zmiana ustawy o referendum, która wprowadzi jego obligatoryjność po zebraniu pod wnioskiem określonej liczby podpisów oraz sprawi, że jego wynik będzie  wiążący dla władz państwowych.

3.
Drastyczne ograniczenie bezprawia, wprowadzenie realnej odpowiedzialności (w tym karno-finansowej) za błędne, narażające obywatela na szkody decyzje  polityków, urzędników, sędziów, prokuratorów, mediów, banków i korporacji.  
[ Czytaj dalej ... ]
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: e107  ::  poniedziałek 03 luty 2014 - 09:39:59  ::  Czytaj/Komentuj: 3

niedziela 02 luty 2014
Postulaty szczecińskiej NZZ Solidarność - czy nadal aktualne?

Czy pamiętacie postulaty Solidarności, 
sformułowane w 21 postulatach  i obwieszczone na bramie stoczni. 
 
Po dzień dzisiejszy nie zostały one zrealizowane i nadal są aktualne. 
 
Zmieniły się tylko nazwy partii i wartości kwotowe waluty. Jednak wszystko o co walczyli robotnicy na początku lat osiemdziesiątych, jest nadal w dużym stopniu po za zasięgiem obywateli. Ci co przejęli władzę od sekretarzy obiecując realizację tychże postulatów, oszukali swoich wyborców, realizując zalecenia „zachodnich doradców”,  zmierzających do likwidacji polskiego potencjału przemysłowego. 
 
Było to celowe działanie niczym nie różniące się od działań okupantów podczas wojny. Zniszczono duże zakłady pracy, które skupiały duże środowiska mogące mieć wpływ na opór przeciw grabieży naszej gospodarki. Podzielono sztucznie społeczeństwo na lewicę i prawicę, wmawiając, że to naturalny, demokratyczny efekt zmian. Celowo upodlano i wyśmiewano tradycyjne Polskie wartości, określając je jako zaściankowe i ksenofobiczne. 
 
Takimi to właśnie metodami doprowadzono do sytuacji, w której znajduje się obecnie Państwo Polskie. 
 
To jest jawna wojna z Polskim Narodem. 
 
Musimy się bronić. 
 
To oni wypowiedzieli nam wojnę. 
 
A my, aby ją wygrać, musimy stworzyć struktury, określić cele, program ich realizacji, przydzielić zadania i jasno określić hierarchię. 
 
Bez tego nie ma szans, na zwycięstwo... 

                   Radosław Kapciak , Koordynator  Okręgowy Wałbrzych
Wersja do druku
Podziel się:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon


Autor: Jan Sposób  ::  niedziela 02 luty 2014 - 20:26:31  ::  Czytaj/Komentuj: 0

Idź do strony  1 2 3 ... 29 [30] 31 32
Ostatnie posty na forum


stat4u
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]

Motto

Modlitwa
...Przywróć nam chleb z polskiego pola,
Przywróć nam trumny z polskiej sosny.
Lecz nade wszystko - słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość - sprawiedliwość.
Niech więcej Twego brzmi imienia
W uczynkach ludzi niż w ich pieśni,
Głupcom odejmij dar marzenia,
A sny szlachetnych ucieleśnij....

Julian Tuwim

Online
Gości: 3
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 3
Użytkowników: 175, Najnowszy: MarekGymn

Poczta

mail.jpg


Strony Patriotyczne


Licznik
Dzisiejsze odwiedziny tej strony...
ogółem: 24
unikalnych: 5

Dotychczasowe odwiedziny tej strony...
ogółem: 103098
unikalnych: 48579

Wszystkich odwiedzin serwisu...
ogółem: 215750
unikalnych: 78125